Styl shabby chic
Styl shabby chic

Styl Schabby

Wnętrze w tym stylu są inspirowane jest wystrojem wiejskich siedzib z Francji i Anglii, w którym głównym punktem jest dekoracja starymi, naznaczonymi zębem czasu przedmiotami. Po raz pierwszy zaprezentowała go w 1980 roku Rachel Ashwell, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych angielska stylistka i właścicielka sklepu z meblami i dodatkami. W stylu tym zestawia się meble nowe z mocno zniszczonymi gdzie te zniszczone są na pierwszym planie. Najlepszym rozwiązaniem jest gdy meble są autentycznie stare.

Terminem Shabby Chic nazywa również specjalną technika malowania kilkoma warstwami farby w taki sposób, aby spodnie warstwy farby były widoczne i wyglądały jakby prześwitywały wyglądając na starą, łuszczącą się powierzchnię.

Kolorystyka SHABBY CHIC jest mocno pastelowa, wyblakłe róże, żółcienie, błękity, złamane biele. Często też zdarzają wypłowiałe czernie i brązy przetarte szarości. W Stanach Zjednoczonych dominującym kolorem jest pastelowy róż, przez co wnętrza wyglądają bardzo kobieco, cukierkowo, czasami jakby przesłodzone. Styl shabby chic jest stylem wyjątkowo kobiecym.

Już wkrótce i u nas przedmioty pasujące do stylu shabby.

   

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl